William Hogarth gravyrer

William Hogarth gravyrer
William Hogarth gravyrer
William Hogarth gravyrer
William Hogarth gravyrer
William Hogarth gravyrer
William Hogarth gravyrer

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILLIAM HOGARTH, (några efter) (5) gravyrer 1700 och tidigt 1800-tal, Morning och Evening ur Times of the day, The chairing och The polling samt Canvassing for votes ur Homours of an election, 2 blad monterade, tryckytor mellan ca 40 x 50 cm

Några blad med nedre bortskuren text, gulnader, fläckar och nagg. Glaset utan ram med spricka

485836

2017-09-19