William Hogarth gravyrer
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILLIAM HOGARTH, (några efter) (5) gravyrer 1700 och tidigt 1800-tal, Morning och Evening ur Times of the day, The chairing och The polling samt Canvassing for votes ur Homours of an election, 2 blad monterade, tryckytor mellan ca 40 x 50 cm
Några blad med nedre bortskuren text, gulnader, fläckar och nagg. Glaset utan ram med spricka
485836
2017-09-19