Gert Marcus oljemålning

Gert Marcus oljemålning
Gert Marcus oljemålning
Gert Marcus oljemålning
Gert Marcus oljemålning
Gert Marcus oljemålning
Gert Marcus oljemålning

Klubbat för:

37 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

GERT MARCUS (1914-2008): Blått mot mörkgrått (Rymdkorssviten 1951-52), signerad Marcus och daterad på spännramen Marcus 1951, olja på duk, 73x100 cm

Utställningar: Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1965, katalognr. 18

Proveniens: Fam. Marcus

485883

2017-10-05