Smörask porfyr

Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr
Smörask porfyr

Klubbat för:

11 000 SEK

10 000 SEK

SMÖRASK med lock, porfyr, Karl Johan, 1800-talets första del, rund, fasetterad, locket med vridna fasetter och kulformad knopp i silver, höjd 9,5, diameter 12,5 cm

Nagg, skålen med lagning

485940

2017-09-28