Gert Marcus, oljemålning

Gert Marcus, oljemålning
Gert Marcus, oljemålning
Gert Marcus, oljemålning
Gert Marcus, oljemålning
Gert Marcus, oljemålning
Gert Marcus, oljemålning

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

GERT MARCUS (1914-2008): Vitt-svart, Svart-vit, signerad G M och på baksidan 1953, olja på pannå, 75x118 cm

Utställningar: Loljevalchs Konsthall, Stockholm, katalognr. 33

Proveniens: Fam. Marcus.

486011

2017-10-05