Johan Fredrik Isberg Auktionsverket
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): "från Riddarholmen 1901" - Birger Jarls torn och Överkommissariens hus (Gamla Auktionsverket) monogramsignerad, akvarell, ca 15,5x10 cm,
Läs mer
Överkommissariens hus:
Gamla Auktionsverket är beläget vid vattnet på den västra delen av ön mellan Birger Jarls torn och Wrangelska palatset.
Inramad
486018
2017-10-06