Johan Fredrik Isberg Djurgården Stockholm

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOHAN FREDRIK ISBERG (1846-1904): "Ångslupsbolagets hus å Djurgården", monogramsignerad, akvarell, ca 10x15,5 cm,

Läs mer

HISTORIK:
Bakom Ånglupsbolagets hus finns en byggnad där Föreningen Handarbetets Vänner bedriver sin verksamhet (idag Djurgårdsslätten 82)

Inramad

486026

2017-10-06