Bägare Tyskland 1700-tal

Bägare Tyskland 1700-tal
Bägare Tyskland 1700-tal
Bägare Tyskland 1700-tal
Bägare Tyskland 1700-tal
Bägare Tyskland 1700-tal
Bägare Tyskland 1700-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

3 000 SEK

BÄGARE, glas, Tyskland, 1700-tal, slipad dekor av kartusch med religiös scen föreställande Jungfru Maria med ängel samt inskription, höjd ca 12 cm, diameter ca 10 cm

Invändigt slitage

486266

2017-09-27