Eman Lindström brudkrona
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EMANUEL LINDSTRÖM (Söderköping verksam 1879-1917), brudkrona, silver, med stenar i glas, kontrollstämplad, Söderköping 1886, höjd ca 11, diameter nere ca 10,5, diameter uppe ca 18 cm
Visst slitage, en sten saknas
486309
2017-09-20