Eman Lindström brudkrona

Eman Lindström brudkrona
Eman Lindström brudkrona
Eman Lindström brudkrona
Eman Lindström brudkrona
Eman Lindström brudkrona
Eman Lindström brudkrona
Eman Lindström brudkrona
Eman Lindström brudkrona
Eman Lindström brudkrona
Eman Lindström brudkrona

Klubbat för:

9 000 SEK

2 000 SEK

EMANUEL LINDSTRÖM (Söderköping verksam 1879-1917), brudkrona, silver, med stenar i glas, kontrollstämplad, Söderköping 1886, höjd ca 11, diameter nere ca 10,5, diameter uppe ca 18 cm

Visst slitage, en sten saknas

486309

2017-09-20