Ångmaskin Vilesco
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VILESCO ÅNGMASKIN, 1900-talets andra hälft, liggande tabletteldad panna, med manometer, viktsäkerhetsventil, vissla, vattenståndsrör, friliggande dubbelverkande cylinder, bottenplattan ca 40x32 cm
Funktion ej testad, lackskador, monterad på träsockel
486468
2017-09-21