Graverade planscher, 1600-1800-tal,

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GRAVERADE PLANSCHER 1600-1800-TAL (60). Samling gravyrer, mestadels porträtt, delvis passepartouerade, enstaka uppfofrade på kartong. Övervägande svenska, bland andra Rehn. I kartong med måtten 530 x 730 mm.

Enstaka med revor och fläckar, men annars i bra skick.

Proveniens: Lars-Olof Tidermans samling.

Se text

486489

2017-10-02