Henri Sert
Closed
2017-09-20
486584
| Sold for | 2 400 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
HENRI SERT (1938-1964): Abstrakt kompostition, signerad och daterad H Sert 1963 på spännramen, olja på duk, ca 24x19 cm,
PROVENIENS: Gåva direkt av konstnären Henri Sert till utrikeskorrespondenten och vännen Svante Löfgren (1918-2017)
Dedikation på spännramen till Sante och Marie Louise