Henri Sert
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HENRI SERT (1938-1964): Abstrakt kompostition, signerad och daterad H Sert 1963 på spännramen, olja på duk, ca 24x19 cm,
PROVENIENS: Gåva direkt av konstnären Henri Sert till utrikeskorrespondenten och vännen Svante Löfgren (1918-2017)
Dedikation på spännramen till Sante och Marie Louise
486584
2017-09-20