Henri Sert

Henri Sert
Henri Sert
Henri Sert
Henri Sert

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HENRI SERT (1938-1964): Abstrakt kompostition, signerad och daterad H Sert 1963 på spännramen, olja på duk, ca 24x19 cm,

PROVENIENS: Gåva direkt av konstnären Henri Sert till utrikeskorrespondenten och vännen Svante Löfgren (1918-2017)

Dedikation på spännramen till Sante och Marie Louise

486584

2017-09-20