Gallerskålar 1800-tal flintgods

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GALLERSKÅLAR MED FAT, 1 par, flintgods, troligen England, 1800-talets första hälft, glaserade i vitt samt grönt, längd ca 26-31 cm

Lagningar, sprickor

486589

2017-09-20