Gert Marcus, relief

Gert Marcus, relief
Gert Marcus, relief
Gert Marcus, relief
Gert Marcus, relief
Gert Marcus, relief
Gert Marcus, relief

Klubbat för:

52 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

GERT MARCUS (1914-2008): Svart relief, marmorkross i svart betong, signerad Gert Marcus 2/3, utförd 1960, 100x100x12 cm

Proveniens: Fam. Marcus.
Utförd i tre exemplar varav ett exemplar ingår i Moderna Museets samling

486605

2017-10-05