Bägare silver Stockholm 1742
2017-09-21
486669
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE, silver, invändigt förgylld, mynning och fot med graverad dekor, stämplad Stockholm 1742, oidentifierad mästarstämpel, höjd 10,5, vikt ca 118 g
Fot något bucklig, slitage, liv med monogram AEJ