Gräddkanna sockerskål samt sköljskål silver
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNA, George Nathan & Ridley Hayes, Chester 1913, SOCKERSKÅL med lock, stämplad William Aitken, Birmingham 1902, SKÖLJSKÅL, stämplad James Dixon & Sons Cheffield 1870, sterlingsilver, höjd 5,5-11 cm, vikt ca 327 g
Samtliga med smärre bucklor
486675
2017-09-21