Gräddkanna sockerskål samt sköljskål silver

Klubbat för:

1 000 SEK

1 500 SEK

GRÄDDKANNA, George Nathan & Ridley Hayes, Chester 1913, SOCKERSKÅL med lock, stämplad William Aitken, Birmingham 1902, SKÖLJSKÅL, stämplad James Dixon & Sons Cheffield 1870, sterlingsilver, höjd 5,5-11 cm, vikt ca 327 g

Samtliga med smärre bucklor

486675

2017-09-21