Vas och kalk i silver
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 200 SEK
VAS, C.G. Hallberg, Stockholm 1933, KALK, stämplad Carl Peter Broström 1865, verksam i Norrköping 1862-1869, silver, höjd 15-17,5 cm, vikt ca 391 g
Kalk med spår av invändig förgyllning, båda med inskription, vasens fotring med slag, kalken med mindre stötskador
486683
2017-09-21