Vas och kalk i silver

Vas och kalk i silver
Vas och kalk i silver
Vas och kalk i silver
Vas och kalk i silver
Vas och kalk i silver
Vas och kalk i silver
Vas och kalk i silver
Vas och kalk i silver

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VAS, C.G. Hallberg, Stockholm 1933, KALK, stämplad Carl Peter Broström 1865, verksam i Norrköping 1862-1869, silver, höjd 15-17,5 cm, vikt ca 391 g

Kalk med spår av invändig förgyllning, båda med inskription, vasens fotring med slag, kalken med mindre stötskador

486683

2017-09-21