Skålar silver
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅLAR, silver, 1900-talets första hälft, Turkiet, liv med rikt dekor i niello, hänklar meddekor av fåglar, diameter ca 12, höjd ca 5,5 cm, total vikt ca 395 g
En skål med bortfall, lös dekorornament medföljer, spår av tidigare lagning
486693
2017-09-23