Skålar silver

Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅLAR, silver, 1900-talets första hälft, Turkiet, liv med rikt dekor i niello, hänklar meddekor av fåglar, diameter ca 12, höjd ca 5,5 cm, total vikt ca 395 g

En skål med bortfall, lös dekorornament medföljer, spår av tidigare lagning

486693

2017-09-23