Fat Kina 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av trädgårdsscen med fågelpar vid pion i underglasyrblått, botten med märke, diameter ca 26 cm
Glasyrnagg, tillverkningsmärken
486793
2017-10-06