Bestick Rosenholm

Bestick Rosenholm
Bestick Rosenholm
Bestick Rosenholm
Bestick Rosenholm
Bestick Rosenholm
Bestick Rosenholm

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 36 dlr., silver, GAB, Stockholm, omkring 1950, bestående av 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, längd ca 17,5-19,5 cm, vikt exkl. knivar ca 942 g

Bruksslitage och ytrepor

486817

2017-09-21