Bestick Rosenholm
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 36 dlr., silver, GAB, Stockholm, omkring 1950, bestående av 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, längd ca 17,5-19,5 cm, vikt exkl. knivar ca 942 g
Bruksslitage och ytrepor
486817
2017-09-21