Tallrikar Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 100 SEK
1 500 SEK
TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av box vid pion samt fjäril i underglasyrblått, brättet med stiliserad blomsterbård, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor
486868
2017-09-21