Tallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av box vid pion samt fjäril i underglasyrblått, brättet med stiliserad blomsterbård, diameter ca 23 cm

Nagg, sprickor

486868

2017-09-21