Porträtt 20 st 1600-1800-tal bl.a. efter van Dyck

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PORTRÄTT (20). 7 st graverade, 1600-tal, bl.a. Karl II, några graverade G. Valck, 2 st efter A. van Dyck (föreställande Cornelius Poelenbourch, Paulus Pontius, även gravör), varierande storlekar 245x180 mm, övriga 1800-tal bl.a. släkten Sparre

Några uppklistrade, veck, småfläckar, mindre skador, de yngre fuktfläckade

486869

2017-09-21