Odelberg Olson skrivbordsstol

Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol
Odelberg Olson skrivbordsstol

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ODELBERG & OLSON, arkitektstol, formgiven under 1940-talets andra hälft efter patent sökta av ingenjör Carl Ernst Erland Lundquist, benställning i lackerat stål, snurrbar, kläsel i brunt läder

Bruksslitage, patina, något ranglig

487033

2017-09-22