Odelberg Olson skrivbordsstol
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ODELBERG & OLSON, arkitektstol, formgiven under 1940-talets andra hälft efter patent sökta av ingenjör Carl Ernst Erland Lundquist, benställning i lackerat stål, snurrbar, kläsel i brunt läder
Bruksslitage, patina, något ranglig
487033
2017-09-22