Brännvinsskål Olof Grubb Hudiksvall silver

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OLOF GRUBB, brännvinsskål, silver, stämplad Hudiksvall 1812, rund, bukig, två hänklar i form av fabeldjur, ciselerad reliefdekor av blommor och blad, höjd med hänkel 14, diameter 16 cm, vikt 287 g

Fotanslutning med lagning

487249

2017-09-22