Örhängen 1 par guld och pärlor 1800-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, dekor med barocka orientaliska pärlor, 1800-tal, hängande del avkopplingsbar, pärlor fästade med tråd av oädel metall, kroksystem, höjd 6 cm, vikt ca 12,2 g, etui
Pärlor med skador och slitage
487676
2017-09-27