Örhängen 1 par guld och pärlor 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, dekor med barocka orientaliska pärlor, 1800-tal, hängande del avkopplingsbar, pärlor fästade med tråd av oädel metall, kroksystem, höjd 6 cm, vikt ca 12,2 g, etui

Pärlor med skador och slitage

487676

2017-09-27