Brosch 18 k guld 1800-tal
2017-09-27
487679
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BROSCH, 18 k guld, mitten i form av skärpspänne med dekor av svart emalj, 1800-talets senare del, stämplar saknas, längd 3,5 cm, vikt ca 6,8 g
Bucklor, emalj med repor, bristning och lagning på en kant, nål ej guld