Brosch 18 k guld 1800-tal

Brosch 18 k guld 1800-tal
Brosch 18 k guld 1800-tal
Brosch 18 k guld 1800-tal
Brosch 18 k guld 1800-tal
Brosch 18 k guld 1800-tal
Brosch 18 k guld 1800-tal
Brosch 18 k guld 1800-tal
Brosch 18 k guld 1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BROSCH, 18 k guld, mitten i form av skärpspänne med dekor av svart emalj, 1800-talets senare del, stämplar saknas, längd 3,5 cm, vikt ca 6,8 g

Bucklor, emalj med repor, bristning och lagning på en kant, nål ej guld

487679

2017-09-27