Lampetter
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LAMPETTER, 1 par, 1800-talets slut, nyrenässans, för två ljus vardera, med innefattade fat, faten märkt JM, möjligen för Johann Maresch, höjd ca 43 cm
Slitage, märken, något glappande ljushållare
487834
2017-09-28