Rökelsekar med lock brons

Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons
Rökelsekar med lock brons

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖKELSEKAR MED LOCK, brons, Kina, omkring år 1900, tripod, med hänklar, arkaiserande dekor, lockknopp i form av qilin, höjd ca 28 cm, diameter ca 17 cm, längd ca 26 cm

Avslag, slitage, lagning

487897

2017-09-28