Rökelsekar med lock brons
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖKELSEKAR MED LOCK, brons, Kina, omkring år 1900, tripod, med hänklar, arkaiserande dekor, lockknopp i form av qilin, höjd ca 28 cm, diameter ca 17 cm, längd ca 26 cm
Avslag, slitage, lagning
487897
2017-09-28