Bålskål Kina 1700-tal
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, famille rosedekor av figurscen i trädgård i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 26 cm, höjd ca 11 cm
Sprickor, lagningar
487957
2017-09-29