Bålskål Kina 1700-tal

Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, famille rosedekor av figurscen i trädgård i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 26 cm, höjd ca 11 cm

Sprickor, lagningar

487957

2017-09-29