Miniatyrmåleri Ikon 1800-tal

Miniatyrmåleri Ikon 1800-tal
Miniatyrmåleri Ikon 1800-tal
Miniatyrmåleri Ikon 1800-tal
Miniatyrmåleri Ikon 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MINIATYRMÅLERI, ikon, 1800-tal, föreställande munk respektive helgon, möjligen Madonnan, bemålad kopparplåt respektive pannå, ikon med otydlig påskrift á tergo, höjd ca 8-11,5 cm

Ikon med lagning, färgbortfall

487970

2017-09-29