Julius Kronberg

Julius Kronberg
Julius Kronberg
Julius Kronberg
Julius Kronberg
Julius Kronberg
Julius Kronberg

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JULIUS KRONBERG (1850-1921): Ängel, signerad J. K-g febr. 1906, olja på pannå, påskrift a tergo "Till min gamle vän Jac. Ahrenberg Julius Kronberg Lilla Skuggan 2 juni 1908", ca 47x 60 cm.

Smärre repa, smärre skdor efter ram

488129

2017-10-05