Carl Frisendahl terracotta

Carl Frisendahl terracotta
Carl Frisendahl terracotta
Carl Frisendahl terracotta
Carl Frisendahl terracotta
Carl Frisendahl terracotta
Carl Frisendahl terracotta
Carl Frisendahl terracotta
Carl Frisendahl terracotta

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CARL FRISENDAHL (1886-1948): Skulpturer, 2 st., varav en "Betraktelse" signerade C Frisendahl, daterade 1899 resp. -05, terracotta, höjd 23-24 cm

Lagning, Skador/delar saknas

488194

2017-10-03