Urna Marieberg 1700-tal

Urna Marieberg 1700-tal
Urna Marieberg 1700-tal
Urna Marieberg 1700-tal
Urna Marieberg 1700-tal
Urna Marieberg 1700-tal
Urna Marieberg 1700-tal
Urna Marieberg 1700-tal
Urna Marieberg 1700-tal
Urna Marieberg 1700-tal
Urna Marieberg 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

4 000 SEK

POTTPURRIURNA, fajans, Marieberg, 5/9 1771, relefdekor av rosor och bladgirlander, höjd ca 21 cm

Omfattande lagningar samt skador, saknar lock

488203

2017-09-29