Assietter Kina 1700-tal

Assietter Kina 1700-tal
Assietter Kina 1700-tal
Assietter Kina 1700-tal
Assietter Kina 1700-tal
Assietter Kina 1700-tal
Assietter Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ASSIETTER, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, snarlik famille rosedekor av figurscen på terrass i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 16 cm

Smärre nagg, en med spricka

488335

2017-09-29