Ljuskrona nyrokoko

Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko
Ljuskrona nyrokoko

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, för 5 ljus, förgylld metallstomme, mittstock i glaserad keramik, höjd ca 93, diameter 70 cm

488381

2017-09-30