Oidentifierad konstnär
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, tidigt 1900-tal, Art Nouveau, signerad K (H?), alabaster med en tiara i gulmetallfolierad metall, höjd ca 15,5 cm.
Bysten har ursprungligen varit fäst på en sockel, små nagg, smärre slitage.
488384
2017-10-04