Oidentifierad konstnär

Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, tidigt 1900-tal, Art Nouveau, signerad K (H?), alabaster med en tiara i gulmetallfolierad metall, höjd ca 15,5 cm.

Bysten har ursprungligen varit fäst på en sockel, små nagg, smärre slitage.

488384

2017-10-04