Nils Emil Anckers

Nils Emil Anckers
Nils Emil Anckers
Nils Emil Anckers
Nils Emil Anckers
Nils Emil Anckers
Nils Emil Anckers

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NILS EMIL ANCKERS (1858-1921): Slaget vid Trafalgar, monogramsignerad i blyerts NEA samt 3 de provtrycket, etsning, bildmått 30x96 cm.

Etsningen gjordes tillsammans med Axel Tallberg (1860-1928)

A tergo etikett " No 11, Slaget vid Trafalgar, ägare J.A.G Acke, Bellmansgatan 20

Kraftigt gulnat blad

488401

2017-09-30