Bengt Fransson träskulpturer

Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer
Bengt Fransson träskulpturer

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BENGT FRANSSON (1919-1988), träskulpturer "Lapp med stav", 1962, samt älg, båda signerade och daterade 1962 samt 1968, skurna i trä, höjd ca 28 smat 22 cm.

488423

2017-09-30