Evert Linfors gouache
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
EVERT LINDFORS (1927-2016): efter ett original av Francois Boucher, signerad E Lindfors, olja på duk, ca 78x92 cm
HISTORIK
Efter Francois Bouchers målning Tänker han på druvorna? målad 1747 och som finns i Nationalmuseums samlingar
Dukskada, smärre färgbortfall
488474
2017-09-30