Evert Linfors gouache

Evert Linfors gouache
Evert Linfors gouache
Evert Linfors gouache
Evert Linfors gouache
Evert Linfors gouache
Evert Linfors gouache

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

EVERT LINDFORS (1927-2016): efter ett original av Francois Boucher, signerad E Lindfors, olja på duk, ca 78x92 cm

HISTORIK
Efter Francois Bouchers målning Tänker han på druvorna? målad 1747 och som finns i Nationalmuseums samlingar

Dukskada, smärre färgbortfall

488474

2017-09-30