Spelbord Sehfboms art 1800-talets första hälft
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPELBORD, stockholmsarbete i Karl Johan, Daniel Sehfboms art, mahognyfanerat, uppfällbar skiva, fronten med låda, lådbottens undersida med blyertspåskrift möjligen avseende gesällsignatur, höjd 79, 90,5 x 45, utfällt 90,5 x 90 cm
Smärre slitage och repor, enstaka fanérlagningar
488510
2017-09-30