Spelbord Sehfboms art 1800-talets första hälft

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPELBORD, stockholmsarbete i Karl Johan, Daniel Sehfboms art, mahognyfanerat, uppfällbar skiva, fronten med låda, lådbottens undersida med blyertspåskrift möjligen avseende gesällsignatur, höjd 79, 90,5 x 45, utfällt 90,5 x 90 cm

Smärre slitage och repor, enstaka fanérlagningar

488510

2017-09-30