Hausser militärjeep tema lek
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HAUSSER MILITÄRJEEP, omkring 1940, treaxlig, grön/grå lackerad plåt, med förare, reservhjul på var sida samt baktill, tygtak, urverksdriven med batteridrivna strålkastare, längd ca 25 cm, skadad förpackning etikettnärkt "Elastolin original" sant "730" medföljer
Oxiderat batteri, ett bakhjul limmat, (skevt), föraren med slitage, snärre skador
488537
2017-12-10