Hausser militärjeep tema lek

Hausser militärjeep tema lek
Hausser militärjeep tema lek
Hausser militärjeep tema lek
Hausser militärjeep tema lek
Hausser militärjeep tema lek
Hausser militärjeep tema lek
Hausser militärjeep tema lek
Hausser militärjeep tema lek

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HAUSSER MILITÄRJEEP, omkring 1940, treaxlig, grön/grå lackerad plåt, med förare, reservhjul på var sida samt baktill, tygtak, urverksdriven med batteridrivna strålkastare, längd ca 25 cm, skadad förpackning etikettnärkt "Elastolin original" sant "730" medföljer

Oxiderat batteri, ett bakhjul limmat, (skevt), föraren med slitage, snärre skador

488537

2017-12-10