Spelbord Sehfboms art 1800-talets början

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPELBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, Daniel Sehfboms art, mahognyfanerat, uppfällbar skiva, inredning med spelplan, fronten med förkroppning, förgyllda träskurna voluter, utdragbara ljusbrickor, höjd 79, 89 x 44,5, utfällt 89 x 89 cm

Smärre slitage och enstaka lagningar

488542

2017-09-30