Bålskål London silverspecial
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÅLSKÅL, sterlingsilver, stämplad Elkington & Co Ltd
överstämplad William Charles Fordham & Albert Faulkner
denna firma var verksam från 1896, London 1897, svenska importstämplar, rund, kälad fot, reliefdekor av blad- och blomgirlander, höjd 16,5 cm, diameter 32 cm, vikt ca 1370 g
Invändigt med repor
488693
2017-11-04