Bålskål London silverspecial

Bålskål London silverspecial
Bålskål London silverspecial
Bålskål London silverspecial
Bålskål London silverspecial
Bålskål London silverspecial
Bålskål London silverspecial
Bålskål London silverspecial
Bålskål London silverspecial

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÅLSKÅL, sterlingsilver, stämplad Elkington & Co Ltd
överstämplad William Charles Fordham & Albert Faulkner
denna firma var verksam från 1896, London 1897, svenska importstämplar, rund, kälad fot, reliefdekor av blad- och blomgirlander, höjd 16,5 cm, diameter 32 cm, vikt ca 1370 g

Invändigt med repor

488693

2017-11-04